Stejně jako běžná okna, tak i ta střešní vyžadují nějaký typ stínění (obzvlášť, když máte střešní okno v ložnici). Střešním oknem totiž do interiéru dopadá mnohdy více světla než do okna normálního. Vzhledem k úhlu, ve kterém jsou střešní okna umístěna, tak se pro ně nehodí běžné typy stínících technik, protože by se s pomocí gravitace přirozeně odklonily od okna.
Doplňky na střešní okna tak musí být zachyceny ve vodících lištách. Jinak se však stínění na střešním a běžném okno nijak neliší.
Zastínit střešní okno můžete dvěma způsoby- buď pomocí žaluzie, anebo rolety. Obojí je vhodné pro všechny typy střešních oken.
Žaluzie poskytují lepší regulaci světla díky systému lamel. Vyrábí se ze stejných materiálů jako žaluzie na běžná okna, a tak můžete barvu a styl stínění sladit v celém bytě či domě. Ovládání žaluzií na střešních oknech se může podle umístění okna lišit, ale většinou se jedná o klasické ovládání pomocí řetízku.
U rolet se světlo reguluje buď úplně na začátku, když si vybíráte materiál, ze kterého je roleta vyrobená- tedy jestli chcete transparentní látku, která propouští určité množství světla, anebo zatemňující látku, jež plně zabraňuje proniknutí světla do interiéru. Druhou možností, jak světlo s roletou regulovat je aretace neboli zastavení rolety v určité poloze. Výhodou rolet je také množství vzorů a barev, které se zákazníkům nabízí. Stínění tak nemusí mít jen bílou, nebo hnědou barvu, ale provedení se přizpůsobí přesně vašim přáním. Provedení rolet je opravdu kvalitní, takže se nemusíte bát, že by vám roleta časem vybledla.
Ať už si vyberete žaluzii, nebo roletu, můžete mít jistotu, že vaše střešní okno nepropustí žádné nežádoucí sluneční paprsky.