Pro zkoumání lidské kreativity se využívá testu, při kterém dostanete obyčejnou věc, jako je kancelářská sponka, nebo cihla a máte vymyslet co nejvíce různých způsobů, jak tuto věc využít. Jde o to, že nejdříve musíte změnit své myšlenkové nastavení pro danou věc, tedy že kancelářská sponka se nemusí dát použít jen na dočasné spojení dvou a více papírů, ale třeba také jako záložka do knihy. Velmi tvořivý člověk pak dokáže přijít na desítky možností, jak cihlu použít, ale dokážete přijít na to, jak jinak využít rolety, než jako běžný typ stínění do oken?
Nabídneme vám zde proto několik variant, jak vhodně a navíc funkčně využít rolety i jinde, než ve vašich oknech. Na první pohled se to může zdát zvláštní, ale rolety se dají využít i jinde. Například v prosklených dveřích, kdy po většinu doby chcete využít toho, že je přes ně vidět, ale jsou chvíle, kdy tyto dveře potřebujete „zatáhnout“. A právě pro tento případ je roleta ideálním pomocníkem. Stačí ji lehce stáhnout a dovnitř nepronikne ani světlo, ani nevítané pohledy.
Vhodné jsou také do malých bytů, kde jsou pohromadě kuchyň, obývací pokoj a ložnice. Jejich oddělení zděnou příčkou je nemožné, nebo by znamenalo velké omezení životního prostoru. Proto je pro oddělení jednotlivých „pokojů“ dobré využít roletu (nebo jiný typ stínění jako například japonské stěny), které jednoduše stáhnete či posunete na místo určení a poté zase bez problémů uklidíte do rohu místnosti. Opět tak můžete zabránit návštěvě, aby neviděla, co vidět nemá a navíc rolety můžete vkusně a hlavně snadno přizpůsobit ostatnímu vybavení bytu. K dostání jsou totiž v téměř každém barevném odstínu a nepřeberném množství vzorů.
Fantazii se meze nekladou, a proto můžete rolety i jiné stínění využít nejen k jejich původním účelům, ale také kdekoliv jinde, kde podle vás najdou své uplatnění. Nebojte se překonat své myšlenkové nastavení, určitě se vám to vyplatí.